Wybielanie zębów

W OrtoVena, Pacjentom po zakończeniu leczeniu ortodontycznym, ale nie tylko im, polecamy zabieg wybielania zębów, który pozwala na uwydatnienie efektów związanych z zakończonym leczeniem ortodontycznym.

W OrtoVena zabieg wybielania zębów może być przeprowadzony przy zastosowaniu jednej z dwóch dostępnych metod, w tym metody nakładkowej lub przy użyciu lampy wybielającej.

Metoda nakładowa wybielania zębów (w domu), jest – jak wskazuje już sama jej nazwa – prowadzona przy użyciu specjalnych nakładek (szyn). Nakładki są wykonywane przez dentystę na podstawie wycisku. Następnie Pacjent zabiera nakładki do domu i po wieczornym myciu zębów nakłada do nich otrzymany od dentysty żel wybielający. Zabieg wybielania zębów tą metodą trwa zazwyczaj około 10 dni w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta. Jest on nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny. W trakcie wybielania zębów tą metodą należy jednak unikać picia napojów, które mogą wpływać na ich przebarwianie się, w tym m.in.: kawy, herbaty, coca-coli, czerwonego wina, itp.) i stosować tzw. białą dietę. Niewskazane jest również (a wręcz zabronione) palenie papierosów.

wybielanie

Ogólne zalecenia dla Pacjentów, którzy zdecydowali się na wybielenie zębów metodą nakładkową:

  • dokładnie wyszczotkuj zęby przed umieszczeniem szyn wybielających w jamie ustnej,
  • umieść niewielką ilość żelu wybielającego w szynach,
  • w zależności od stężenia żelu wybielającego stosuj go od 4 do 8 godzin w trakcie nocy,
  • po założeniu szyn nie pij napojów, nie spożywaj posiłków i nie pal papierosów,
  • po zdjęciu szyn, dokładnie je umyj z resztek żelu i wypłukaj jamę ustną wodą,
  • z uwagi na czasową nadwrażliwość zębów, po ich wybieleniu, stosuj pasty na nadwrażliwość!

Metoda wybielania zębów przy pomocy lampy wybielającej (w gabinecie), jest najszybszą i jednocześnie dającą najlepsze efekty metodą wybielania zębów. Odbywa się ona przy zastosowaniu specjalistycznej lampy wybielającej. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 40 minut.

Nie ryzykuj zdrowia twoich zębów! Wybielaj je zawsze w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym pod okiem lekarza dentysty – tylko wtedy masz gwarancję ich bezpieczeństwa.

W OrtoVena każdy Pacjent, który zdecyduje się na wybielanie zębów poddawany jest konsultacji u lekarza dentysty, który kwalifikuje go (bądź też nie) do zabiegu. Po jego odbyciu higienistka stomatologiczna udziela każdemu Pacjentowi szczegółowego instruktażu dotyczącego dbania o zęby po ich wybielaniu.