Akcesoria ortodontyczne

W OrtoVena naszym Pacjentom możemy polecić i zapoznać się z akcesoriami ortodontycznymi (szczoteczki, pasty, nici ortodontyczne), które w trakcie leczenia ortodontycznego pozwalają na prawidłowe utrzymanie czystości aparatu ortodontycznego i higieny jamy ustnej. Zespół przeszkolonych w tym zakresie higienistek ortodontycznych skrupulatnie Państwu wyjaśnij, jakiego typu produkty ortodontyczne należy używać i w jaki sposób, aby w trakcie leczenia aparat ortodontyczny nie uległ uszkodzeniu, a przy tym zachował swoją czystość. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których osoba nosząca aparat ortodontyczny korzysta z codziennych posiłków i picia napojów, w tym tych zawierających dużą ilość cukrów.

Wybrane akcesoria ortodontyczne, w tym: szczoteczki, nici, pasty polecane w OrtoVena:

Szczoteczki

szczoteczka1Ortodent Gold, jest to szczoteczka dedykowana dla osób noszących stałe aparaty ortodontyczne. Włosie szczoteczki, o podwójnej strukturze, zawiera nanocząsteczki złota zabijające bakterie. Nanocząsteczki złota przenikają do komórki bakterii, uszkadzając ją. Ponadto, ergonomiczny uchwyt szczoteczki sprawia, że łatwo dotrzemy nią do trudno dostępnych miejsc. Tym samym doskonale oczyszcza ona trudno dostępne miejsca i zakamarki każdego aparatu ortodontycznego.

przybory2ELGYDIUM Clinic Interdental toothbrushes TRIO Compact, szczoteczki międzyzębowe TRIO Compact zostały specjalnie opracowane do skutecznego czyszczenia wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest bardzo ważne, ponieważ tam może powstać próchnica a później parodontoza. Jest to szczególnie istotne w dla pacjentów noszących aparaty ortodontyczne. Rączka szczoteczki jest stabilna, dzięki antypoślizgowej powierzchni, a za razem higieniczna, gdyż została zaprojektowana tak aby przechowywać 3 małe szczoteczki po użyciu. W opakowaniu znajdują się 2 szczoteczki ELGYDIUM TRIO Compact oraz mix 6-ciu końcówek: 2 x 1,9mm, 2x 2,5-2,2mm, 2x 3,5-2,7mm.

szczoteczka2Curaprox to jedne z najlepiej sprzedających się na rynku szczoteczek ortodontycznych, specjalnie zaprojektowane dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Wyprofilowane włókna skutecznie czyszczą wszystkie elementy stałego aparatu ortodontycznego. Specjalne „wcięcie” zapewnia idealne czyszczenie zewnętrznych powierzchni zamków, pierścieni i łuku. Aż 5460 włókien gwarantuje utrzymanie idealnej higieny jamy ustnej i aparatu ortodontycznego. Szczoteczki szwajcarskiej firmy Curaprox są dostępne zarówno dla osób najmłodszych, dorosłych i osób starszych.

Nici

 oralbOral-B Super Floss, jest to nić dentystyczna idealnie nadając się do czyszczenia zakamarków zębów w trakcie leczenia aparatem ortodontycznym. Nić ta powinna stanowić uzupełnienie szczoteczki ortodontycznej, dzięki czemu czyszczenie zębów, na których naklejone są zamki ortodontyczne, można doprowadzić do perfekcji. Nić jest podzielona na 50 kawałków, które w zależności od potrzeb mogą być odrywane z całości.

Pasty

pastyGC Tooth Mousse to pasty do miejscowego stosowania zawierająca bioaktywny wapń i fosforany. Występuje w pięciu smakach, tj. melon, mięta, truskawka, tutti-frutti oraz wanilia. Pasty GC Tooth Mousse są pastami na bazie wody zawierającą rewolucyjny składnik RECALDENT, który po wprowadzeniu do jamy ustnej gromadzi się na błonce nabytej, płytce nazębnej, bakteriach, hydroksyapatytach i tkance miękkiej dostarczając bioaktywny wapń i fosforan zębom.

pasta_whiteEdel+white to szwajcarskiej produkcji pasty do zębów o niezwykle delikatnej formule chroniące dziąsła oraz zapobiegające osadzaniu się kamienia nazębnego. Doskonale wzmacniają zęby i nadają im „zdrowy” blask. Pasta Edel+white jako jedna z niewielu na rynku nie zawiera szkodliwych czynników SLS.

 

 

blanxBLANX to pasty, które dzięki współdziałaniu aktywnych komponentów pochodzenia naturalnego, porostu islandzkiego) i dwóch aktywnych związków fluoru, są jedynymi pastami do zębów z naturalnym czynnikiem wybielającym nie niszczącym struktury szkliwa zębowego. Pasty te działają jako profilaktyczny i kosmetyczny czynnik naturalnie regulujący i stabilizujący symbiozę mikroflory jamy ustnej.

 

pasta_angelicaL’Angelica to pochodząca z Włoch pasta do zębów zawierająca w 100% naturalne ekstrakty roślinne, która dba i pielęgnuje jamę ustną w pełni naturalny sposób. Wyciągi roślinne z szałwi oraz eukaliptusa zawarte

w L’Angelica pomagają zwalczyć płytkę bakteryjną dając jednocześnie długie uczucie świeżości. Połączone działanie naturalnych ekstraktów pasty L’Angelica pozwala na unikalne działanie nawilżające, odświeżające oraz przywracające naturalną biel zębów. Zawiera także glinkę o działaniu oczyszczającym i przywracającym równowagę bakteryjną w jamie ustnej.