Odbudowa zębów (licówki)

W OrtoVena dbamy o doskonałe efekty estetyczne, które poprawiają urodę twarzy oraz uśmiech.

Wady zgryzu, z uwagi na nieprawidłowe relacje zębów i szczęk, często powodują problemy związane z tzw. patologicznym ścieraniem się powierzchni zębowych, w tym także ich łamanie się czy odkruszanie. Ich źródłem są również nieprawidłowe nawyki, jakie dany Pacjent może posiadać, a które mają związek ze zgrzytaniem zębów (bruksizm), zaciskaniem szczęk, obgryzaniem paznokci, itp. W rezultacie zęby Pacjenta mimo przeprowadzonego poprawnie leczenia ortodontycznego mają albo nieprawidłową budowę i wielkość, albo też ich barwa nie odpowiada ogólnej estetyce twarzy.

Idealnym więc sposobem na rozwiązanie wyżej wspomnianych problemów z zębami jest choćby zastosowanie tzw. licówek.

licowki

Licówka to cienka warstwa materiału światłoutwardzalnego (licówka kompozytowa) lub porcelany (licówka ceramiczna) umieszczana na przedniej części zębów, za pomocą której można dokonać korekty kształtu, koloru i ustawienia zębów. Najważniejszą zaletą licówek, jest to, że stanowią one perfekcyjny sposób na pozbycie się przebarwień na zębach, uszczerbków i nierówności zębowych oraz szczelin pomiędzy zębami. Innymi słowy zastosowanie licówek sprawia, że zęby ponownie wyglądają naturalnie i zdrowo.

W OrtoVena dzięki stosowaniu licówek poprawiamy nie tylko uśmiech, ale i samopoczucie Naszych Pacjentów.

W OrtoVena zabieg umieszczania licówek kompozytowych odbywa się podczas jednej wizyty należy tutaj podkreślić ze licówki te nie wymagają szlifowania zębów. W przypadku zaś licówek ceramicznych, konieczne jest odbycie dwóch wizyt. Podyktowane jest to tym, że na pierwszej wizycie lekarz dentysta musi opracować ząb (oszlifować go), na którym zostanie umieszczona licówka ceramiczna, m.in. poprzez jego oszlifowanie, a następnie pobrać wycisk zębów dla pracowni protetycznej, która przygotuje odpowiednią licówkę. Do tego czasu pacjentowi jest zakładana licówka tymczasowa, opracowana przez dentystę. Na drugiej zaś wizycie następuje założenie licówki, czyli jej trwałe scementowanie z zębem naturalnym, który dentysta opracował na pierwszej wizycie. Zabieg założenia licówek jest całkowicie bezbolesny.