Ortodoncja dla dorosłych

W naszej klinice leczeniem ortodontycznym obejmujemy osoby w każdym wieku. Współcześnie nie ma żadnych przeciwwskazań przed zakładaniem aparatów ortodontycznych, nawet osobom w starszym wieku (50+). W konsekwencji coraz częściej zdarza się, że na leczenie ortodontyczne decydują się także i seniorzy. Warto w tym miejscu nadmienić, że najstarszy pacjent naszej kliniki ortodontycznej, który aktywnie poddał się leczeniu ortodontycznemu miał blisko 62 lata. Nasi ortodonci, z uwagi na bogate doświadczenie w leczeniu wad zgryzu, dają gwarancję, że każda zarówno dorosła, jak i starsza osoba może liczyć na ich fachową pomoc i efekty w leczeniu ortodontycznym.

Wiele osób dorosłych często zadaje sobie pytanie, czy leczenie ortodontyczne będzie dla nich skuteczne? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest jak najbardziej pozytywna. Zdrowe zęby mogą bowiem być przesuwane w każdym wieku. W myśl przyświecającego nam w pracy motta, że nie można jedynie przesunąć zęba, którego…nie ma. Wiele wad zgryzu u osób dorosłych (oraz starszych) może być skorygowanych, jak ma to miejsce u osób najmłodszych.

Nigdy nie jesteś zbyt stary, abyś nie mógł skorzystać z leczenia ortodontycznego!

Współcześnie dostępne aparaty ortodontyczne są nie tylko mniejsze i bardziej eleganckie, ale także mogą być zupełnie niewidoczne dla osób drugich. Nasi ortodoncji doradzą Ci, jaki aparat ortodontyczny będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania.

Warto także pamiętać o tym, że osoby aktywne zawodowo, nie muszą się obawiać tego, że noszenie aparatu ortodontycznego będzie miało ograniczający wpływ na ich aktywność i działalność. Nosząc aparat ortodontyczny można robić nieomal wszystko, można zarówno śpiewać, grać na instrumentach np. dętych, spożywać posiłki, jak i swobodnie się całować. To, że noszenie aparatu ortodontycznego nie wpływa na ograniczenie żadnej aktywności życiowej wynika głównie z materiałów, z jakich zbudowane są obecnie aparaty oraz z ich technologicznego zaawansowania.

W dobie postępu techniki i metod leczenia, aż w 90% przypadków wady gryzu i zębów można wyprostować. Dzięki temu Pacjent zyskuje nie tylko piękny ale, co istotniejsze, zdrowy uśmiech.