Ortodoncja dla pacjentów periodontologicznych

Zaburzenia periodontologiczne przybierają na sile wraz z okresem starzenia się populacji, co tym samym oznacza, że rzadziej, ze względu na wysoką odporność tkanek, dotyczą one osób w młodym wieku.
Według prowadzonych badań dość często Pacjent powyżej 35 roku życia, ma jakieś problemy periodontologiczne, które mają wpływ na leczenie ortodontyczne.

Do najczęściej występujących zaburzeń periodontologicznych, leczonych w oparciu o rozwiązania z zakresu ortodoncji (aparatów ortodontycznych), zaliczyć należy m.in. tzw: tendencję do recesji dziąsłowych oraz patologiczną wędrówkę zębów spowodowaną chorobą przyzębia.

Tendencja do recesji dziąsłowych, jest stanem chorobowym polegający na odsłanianiu się coraz większej części korzenia zęba, która w skrajnym przypadkach, na wskutek braku kości, może prowadzić nawet do utraty zęba. Przyczyny występowanie tego typu zaburzeń są różne, choć najczęściej powstają one na wskutek nieprawidłowego szczotkowania zębów, czy też stanów zapalnych dziąsła.

Patologiczna wędrówka zębów, jest zaś stanem chorobowym powstałym na skutek utraty podparcia kostnego zębów. W praktyce zęby ulegają widocznym przemieszczeniom, którym może również towarzyszyć rotacja (obracanie się zębów), nasilająca się szparowatość (w postaci charakterystycznych szczelin / odstępów powstających między zębami), czy tzw. ekstruzja, czyli „wydłużanie” się zębów.

W OrtoVena od lat, dzięki połączeniu najlepszych osiągnięć z zakresu zarówno współczesnej ortodoncji, jak i periodontologii oraz przy udziale najlepszych specjalistów z tych dziedzin stomatologii, skutecznie leczymy – prawdopodobnie jako jedni z nielicznych w Polsce – tego typu zaburzenia.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych na świecie metod i systemów leczenia ortodontycznego, wszystkie wyżej wspomniane zaburzenia periodontologiczne można dziś skutecznie leczyć za pomocą aparatów stałych w połączeniu z zastosowaniem odpowiednich technik leczenia. Wykorzystanie aparatów ortodontycznych w leczeniu zaburzeń periodontologicznych pozwala bowiem na odpowiednie ustawienie zębów, przywrócenie im właściwej pozycji oraz ich odpowiednie uszeregowanie.

Więcej informacji na ten temat można także zasięgnąć na stronie www.ortoperio.pl